Наше опитування
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Сувенірна Карта Запоріжжя

   


Підписатись на Запорізький Колорит по Email
Один з магнітиків проекту `Я люблю Запоріжжя` (Головний Проспект міста) Один з магнітиків проекту `Я люблю Запоріжжя` (Запорозька Січ на Хортиці)

Сувенірна Карта Запоріжжя
та
проект «Я люблю Запоріжжя»


«Я люблю Запоріжжя» - найбільший та наймасштабніший на цей час проект про наше рідне місто, створений у рамках ГО «Запорізький Колорит» Віктором Бабенко.


Презентація Карти Запоріжжя
(зробіть на весь екран, виставте якість відповідно
до вашої швидкості Інтернету та ввімкніть звук гучніше!)


Фрагмент Сувенірної Карти Запоріжжя У історії світових міст є речі, які дозволяють полюбити їх не тільки самим городянам, але і людям по всьому світу. Наприклад, футболки «Я люблю Нью-Йорк» або «Я люблю Лондон» можна побачити по всій планеті. Культурний фон, створений в цих містах режисерами, письменниками, художниками формує особливу атмосферу, яка робить Париж, Прагу або Сан-Франциско легко пізнаваними. У наші дні відчуття патріотизму і гордості за своє місто є не пафосними словами, а реальною силою, здатною застерегти свій край від занепаду і дати йому новий поштовх для розвитку.
Один з магнітиків проекту `Я люблю Запоріжжя` (Бабурка)
Проект «Я люблю Запоріжжя», який розробляється та розвивається в рамках ГО «Запорізький Колорит» – плід роздумів і роботи не одного року. Він народився тільки з самої ідеї, що Запоріжжя заслуговує того, щоб відкрити його городянам і гостям міста з найкращої сторони. Нам дуже хотілося, щоби, виїжджаючи із Запоріжжя, кожна людина могла сказати, що вона полюбила наше місто. І все, що ми зробили за роки нашої роботи, засновано на нашому ентузіазмі, з початку до кінця, від ідеї до її втілення в життя.

В ході спілкування з художниками, майстрами і відвідувачами Вернісажу біля Фонтану Життя на площі Маяковського, було винайдено і розроблено дуже багато неповторних та незабутніх сувенірів із сучасними та історичними краєвидами Запоріжжя.

Наймасштабніший і найбільш вражаючий на сьогодні проект – Сувенірна Карта Запоріжжя - було втілено у 2010 році до 240-річчя Запоріжжя, проте він анітрохи не втрачає своєї актуальності з часом. Фотографія Віктора Бабенка від газети Індустріальне Запоріжжя

Створена на основі топографічної карти, точна і достовірна по змісту, і в той же час жартівлива і зрозуміла кожному, Карта Запоріжжя містить на собі всі визначні пам'ятки нашого міста. На кропітку роботу над Картою пішов рік (з жовтня 2009 по вересень 2010), впродовж якого автор об'їжджав визначні пам'ятки і райони Запоріжжя, розмовляв з архітекторами і істориками, консультувався з художниками і журналістами, вивчав всі можливі матеріали, доступні в Інтернеті, сімейному архіві і навіть проекти ще не побудованих мостів через Дніпро. В ході цієї роботи всі ми ще раз наново відкрили для себе наше місто і сторінки його історії.

Карта Запоріжжя складається більш ніж із 80 великих об'єктів і значного числа дрібних – не рахуючи ландшафту, річок, доріг, фундаментів і написів. На створення особливо складних визначних місць йшло до тижня, деякі вдавалося створити за день. Зрозуміло, що не всі об'єкти вдалося розмістити на Карті, як, наприклад, церкви на Бабурці та Шевченківському мікрорайоні, будівля філармонії, новітні башти-близнюки на Набережній. Проте головна мета – передати дух міста, саме Міста, в своїй всеохоплюючості – як нам здається, була виконана.

Башта на Верхній Що стосується написів на Карті – всі вони є «народними» назвами різних частин міста, не закріпленими в документах і топоніміці, але з півслова знайомими кожному городянину – такі як «Старе місто» (старий Олександрівськ), «Бабурка» (мікрорайн на Правому березі Дніпра), «Соцмісто» (Нове Запоріжжя Дніпробуду) і багато інших. Собор на Анголенка

При створенні всіх об'єктів враховувалися їх архітектурні особливості, наприклад, ліпнина та барельєфи на баштах Проспекту й театрі ім. Магара, форми і колір дахів, що вивчалися по супутникових знімках, задні частини будівель, зазвичай видних лише з фасаду. Новий міст через Дніпро

Якщо говорити про мости, то уважне око відмітить не тільки нові ще не збудовані мости через Дніпро, а й ще дещо цікавіше: між портом і островом вище Дніпрогесу знаходиться маленька опора Кічкаського мосту, грандіозної споруди, яку розібрали при будівництві Дніпрогесу.

Відносне розташування всіх об'єктів на Карті є достовірним, і якщо, наприклад, людина захоче дізнатися, яким шляхом вона доїде від вокзалу Запоріжжя-1 до 700-річного Дуба або з Павло-Кічкасу на Бабурку, вона це побачить.
Керамічний магнітик `Дніпрогес у 1932 році`
У планах, які вже частково реалізовано, продовження розвитку проекту «Я люблю Запоріжжя», перенесення деяких об'єктів Карти і міських видів на подушки, сумки, футболки і сірникові коробки, нові магніти і сувеніри з кераміки, металу, дерева, поштові листівки, а також мальовані карти Хортиці, Запорізької області і окремих районів міста. Крім цього, на основі Карти Запоріжжя буде створений туристичний путівник, що розповідає про історію всіх Запорізьких визначних пам'яток і про те, як туристу до них дістатися.

Вже зараз, побачити Карту Запоріжжя та цілий анімований відеоролік про її створення та про побудову самого міста Запоріжжя можна абсолютно вільно – відео, завантажене на Youtube, є загальнодоступним.
Магнітик `Карта Запоріжжя` Примірники Карти були безкоштовно передані дитячим садкам, школам, бібліотекам відразу після презентації нашого проекту.
Якщо ви хочете придбати (і тим самим віддячити автору) надрукований екземпляр Карти Запоріжжя у вигляді магнітика на холодильник, плаката на стіну (в рамі чи без неї), то можете запитувати її у сувенірних крамницях міста та в кіосках «КП Преса».


Більш детальний перелік місць, де продається сувенірна Карта Запоріжжя і деякі інші сувеніри проекту «Я люблю Запоріжжя», наведемо нижче: Площа Маяковського
 • Площа Маяковського (міський Вернісаж біля Фонтану Життя) – головний сувенірний та культурний щоденно діючий центр Запоріжжя. Тут ви гарантовано купите сувеніри у нас особисто, познайомитесь особисто з нашими авторами і майстрами.
 • Виставковий центр «Козак-Палац» по вулиці Перемоги, 70-б – ми особисто приймаємо участь у більшості виставок, особливо спеціалізованих. Виставки відбуваються з вересня по травень, і супроводжуються рекламою в місті. Знайти там нас ви зможете відразу - за плакатом із Картою Запоріжжя на нашому виставковому місці. До речі, тільки на виставках в «Козак-Палаці» ми проводимо цікаві акції із Картою Запоріжжя.
 • Мережа кіосків «КП Преса» (колишня «Союзпечать») – запитуйте «Карту Запоріжжя» в кожному кіоску в місті (іноді їх не встигають виставляти на вітрину). Також в кіосках бувають керамічні сувенірні магніти проекту «Я люблю Запоріжжя», а нещодавно з'явилися і дешеві плоскі магніти (кілька з них зображені нагорі цієї сторінки) та квадратні пластикові фото-магніти із краєвидами Запоріжжя. Асортимент в кіосках постійно поповнюється.
 • Будинок на Проспекті
 • Магазин сувенірів на проспекті Леніна, що знаходиться недалеко від кафе «Мустанг» в напрямку до готелю «Інтурист».
 • Туристичне агентство VIP-тур на проспекті між зупинками «вулиця Мира» та «бульвар Шевченка» - та їх представництво на Бабурці.
 • Запорізький Дуб – туристична крамничка біля Запорізького 700-річного Дубу, що на Верхній Хортиці.
 • Запорізька Січ – проект «Я люблю Запоріжжя» представлений всередині Дерев'яної Січі в задній частині (т.з. Січ Майстрів). Наші якісні сувеніри доволі складно знайти на Хортиці, тому не купляйте будь-що, а шукайте краще :).
 • Бульвар Шевченка
 • Магазин «Сундучок» на Бабурці.
 • Кіоски на стометрівці базару Анголенка.
 • Магазин «Мега-тексильний дім» на проспекті Леніна (навпроти площі Маяковського в будинку ближче до універмагу «Україна»).

Радимо Вам купувати «Карту Запоріжжя» та сувеніри проекту «Я люблю Запоріжжя» в цих перевірених місцях, бо інакше Ви можете заплатити гроші за низьку якість та не тим людям, які вболівають саме за Запоріжжя, його розвиток і його популяризацію в Україні і в світі.
Площа Маяковського, Фонтан Життя та Запорізький Вернісаж
Як завжди, запрошуємо Вас насамперед відвідати наш Запорізький Вернісаж на площі Маяковського біля Фонтану Життя, де ви особисто побачите самих майстрів Запоріжжя – людей, для яких патріотизм за рідний край – не порожні слова.
Просто пройдіться по нашому Вернісажу, приведіть подивитися на мистецтво своїх рідних, дітей, поспілкуйтеся з художниками та майстрами, і можливо ми, натхненні саме Вашою небайдужістю і цікавістю, створимо якийсь ще один цікавий проект про нашу рідну землю та малу Батьківщину, щоби ще більше людей нашого міста і поза ним могли сказати:

«Я люблю Запоріжжя!»

Твіттер-стрічка
Фото місяця
Друзі Запорізького Колорита
Дивіться докладніше про наших друзів тут
vkurse.zp.ua

Громадська Організація «Асамблея діячів культури Запоріжжя»

Всеукраїнська федерація «Спас»

ГО «Я люблю Запоріжжя»

Етномузичний клуб «БарабанЗА»

ГО «Центр Мистецтв «АРТ-Простір»
Вуличний університет лицарів культури («ВУЛИК»)
Фестиваль «Запорізька Книжкова Толока»


Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтва


Ретро Запорожье

Наша кнопка
Якщо у вас є ресурс про мистецтво, громадську діяльність, Запоріжжя або ми просто вам сподобались - розмістіть на своїй сторінці одну з наших кнопок.

Запорізький КолоритДивитися інші наші кнопки
Кнопки рейтингівЗапорожье. Городской портал.


Панель користувача
Сьогодні Четвер,
21.02.2019

Ви увійшли як Гість Гість
(група "Гості")Вхід | Реєстрація
Запорожский Колорит - сайт об организации художников и мастеров Запорожья, о благотворительной и общественной деятельности мастеров и художников, их участии в жизни и в культуре Запорожья, о выставках, мастер-классах, занятиях с детьми с любовью к Запорожью и к Украине.
Сайт не ставит целью увеличить прибыль либо какие-угодно другие коммерческие интересы Объединения или его членов. Цель сайта - информация, а также обратная связь мастеров, художников и их зрителей - равно как и сама общественная организация "Запорожский Колорит"

Громадська організація "Запорізький Колорит" © 2013-2019. Всі права захищено.
Використання будь-яких матеріалів можливо тільки за умови посилання на www.kolorit.zp.ua

Хостинг від uCoz