Наше опитування
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
   


Підписатись на Запорізький Колорит по Email
Головна » 2015 » Березень » 1 » Форум української інтелігенції Запорізької області
17:52
Форум української інтелігенції Запорізької області

28 лютого 2015 року в Обласній державній адміністрації відбувся Форум української інтелігенції Запорізької області. Подію організував запорізький відділ Всеукраїнського об’єднання «Просвіта» за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА.

На Форум були запрошені представники усіх територій Запорізької області, які мають бажання сприяти подальшому розвитку України. Вони обговорили найболючіші та найактуальніші проблеми країни та внесли свої пропозиції щодо їх вирішення.

Робота Форуму української інтелігенції розпочалася о 10:00 з пленарного засідання в Обласній державній адміністрації. Потім робота продовжилася по окремих тематичних напрямках.

 

Асамблея діячів культури Запоріжжя взяла на себе організацію та проведення секції «Майбутнє через розвиток культури» у рамках Форуму української інтелігенції Запорізької області. Модераторами секції стали координатори асамблеї Ігор Гармаш та Денис Васильєв.

Громадська Організація «Запорізький Колорит» взяла активну участь в Форумі та роботі секції «Майбутнє через розвиток культури» як члени Асамблеї діячів культури Запоріжжя.

 

Під час засідання секції у центрі мистецтв «Арт-Простір» (ПК ім.Кірова), було розглянуто наступні питання порядку денного:

1 - Стратегія розвитку «Культура 2025». Основні проблеми та методи їх вирішення. Доповідачі: Денис Васильєв, Віталій Лисенко.

Було представлено підсумкові результати стратегічних сесій «Культура 2025» по Україні, основні проблемні напрямки культури в Україні та шляхи розв’язання цих проблем. Зокрема, свої пропозиції надала і ГО «Запорізький Колорит».

Вирішено подати конкретні напрацьовані пропозиції до Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.

2 - Середовище існування як фактор формування культури майбутнього. Доповідачі: Юрій Бараннік, Гагік Кургінян, Олександр Лазутін.

Середовище як фактор формування громадянина – засаднича тема для будь-якого міста. Відсутність в Запоріжжі концепції «дизайн-коду», не підзвітність і не виборність людей на посадах головного архітектора та головного художника міста, загальне ігнорування культурних потреб городян і відсутність дослідження таких проблем – те, що ми маємо в сучасному Запоріжжі і те, з чим треба боротися. Як і приділити максимальну фахову увагу питанням пам’ятників і монументів в центрі міста, як теперішнім, так і майбутнім.

3 - Сакральне значення офіційної символіки Запоріжжя та області, та її вплив на розвиток суспільства. Доповідачі: Віталій Пилипенко, Денис Васильєв, Віктор Бабенко.

Символіка міста та області – один з факторів, який формує ідентифікацію і сприйняття регіону як його мешканцями, так і людьми ззовні.

АДКЗ в 2014 році своєю громадською позицією захистила Запоріжжя від кулуарного прийняття жахливого і не з ким не обговореного «проекту нового герба» міста.

Стосовно іншої символіки, ми маємо чудовий герб Запорізької області, але сам автор Віталій Пилипенко наголошує на тому, що герб не використовується так, як треба, відсутній його еталонний зразок в матеріальній формі і необхідні подальші кроки по його впровадженню і популяризації.

Також є проблема з написанням назви нашого міста і області латиницею. Існує безліч варіантів, що ускладнює пошук в Інтернеті, позначення на мапах, офіційну документацію, хоча Урядом України і державними профільними комісіями ці питання були врегульовані вже давно. Тож секція вирішила звернутися до влади з метою визначити і нормативно зафіксувати єдині уніфіковані правила написання латиницею назви «Запоріжжя», «Запорізька область», назв основних історичних, туристичних та інших об’єктів – згідно з постановою КМУ від 27.01.2010 р. № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею».

4 - Ідеї майбутнього, підготовка до проведення Міжнародної конференції TEDxZaporizhya Доповідач: Ігор Гармаш, Денис Васильєв.

TED – це глобальна світова конференція, спрямована на обмін ідеями між людьми по всьому світу. TEDx – незалежно організовані по всьому світу конференції у форматі TED. Цього року ліцензію на проведення отримало і наше місто в особі Асамблеї діячів культури Запоріжжя. Новітні ідеї, обмін ними і впровадження в життя – ось думка, що має об’єднати сучасну творчу інтелігенцію Запоріжжя і області. Це поєднує також і питання сучасних інформаційних технологій, освіти.

За результатами роботи секції «Майбутнє через розвиток культури» було складено резолюцію, яка ввійшла в склад загальної резолюції Форуму, прийнятої о на підсумковому засіданні оргкомітету та керівників секцій.

Форум української інтелігенції Запорізької області має за мету започаткувати всеукраїнський патріотичний рух, який об’єднає зусилля патріотично налаштованої інтелігенції задля втілення в життя ідей Майдану, ідей українського державотворення, задля популяризації українських історико-культурних надбань та патріотичного виховання молоді.

Категорія: Новини «Запорізького Колорита» | Переглядів: 1198 |
Всього коментарів: 0
avatar
Твіттер-стрічка
Фото місяця
Друзі Запорізького Колорита
Дивіться докладніше про наших друзів тут
vkurse.zp.ua

Громадська Організація «Асамблея діячів культури Запоріжжя»

Всеукраїнська федерація «Спас»

ГО «Я люблю Запоріжжя»

Етномузичний клуб «БарабанЗА»

ГО «Центр Мистецтв «АРТ-Простір»
Вуличний університет лицарів культури («ВУЛИК»)
Фестиваль «Запорізька Книжкова Толока»


Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтва


Ретро Запорожье

Наша кнопка
Якщо у вас є ресурс про мистецтво, громадську діяльність, Запоріжжя або ми просто вам сподобались - розмістіть на своїй сторінці одну з наших кнопок.

Запорізький КолоритДивитися інші наші кнопки
Кнопки рейтингівЗапорожье. Городской портал.


Панель користувача
Сьогодні Четвер,
15.11.2018

Ви увійшли як Гість Гість
(група "Гості")Вхід | Реєстрація
Запорожский Колорит - сайт об организации художников и мастеров Запорожья, о благотворительной и общественной деятельности мастеров и художников, их участии в жизни и в культуре Запорожья, о выставках, мастер-классах, занятиях с детьми с любовью к Запорожью и к Украине.
Сайт не ставит целью увеличить прибыль либо какие-угодно другие коммерческие интересы Объединения или его членов. Цель сайта - информация, а также обратная связь мастеров, художников и их зрителей - равно как и сама общественная организация "Запорожский Колорит"

Громадська організація "Запорізький Колорит" © 2013-2018. Всі права захищено.
Використання будь-яких матеріалів можливо тільки за умови посилання на www.kolorit.zp.ua

Хостинг від uCoz