Наше опитування
Календар
«  Жовтень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
   


Підписатись на Запорізький Колорит по Email
Головна » 2011 » Жовтень » 18 » Не допустимо перейменування площі Маяковського!
10:32
Не допустимо перейменування площі Маяковського!
 
Наша позиція щодо перейменування площі Маяковського
 
Нещодавно нам, митцям Запорізького міського об'єднання митців «Колорит», стала відома дуже важлива річ. Без широкого інформування громади міста вже на 1 листопада 2011 року призначено громадські слухання щодо перейменування
«площі Маяковського» в «площу імені Героїв Чорнобиля».
 
Ми дуже поважаємо героїв-чорнобильців, віддаємо їм пошану і висловлюємо нашу глибоку і щиру вдячність, але водночас ми вважаємо, що Фонтан Життя є гідним уже зведеним пам’ятником героям, життєствердним символом, а дане рішення щодо перейменування історичного місця Запоріжжя
 в таку траурну назву є неприпустимим.
Повне викладення нашої офіційної позиції, з якою ми будемо знайомити владу і громадськість, читайте на сторінці цієї новини, внизу.
 
Нам відомо, що 1 листопада 2011 року мають відбутися громадські слухання (про це свідчить, зокрема, оголошення на цій сторінці (шукайте за надписом «Об'ява»)) - а це передостанній етап перед остаточним юридичним перейменуванням. Ми, художники Запорізького Вернісажу, нічого не знали про дану процедуру, тож закликаємо всіх небайдужих громадян приєднатися до нашої ініціативи зі збереження обличчя нашого міста і недопущення змінення історичного та найпопулярнішого в Запоріжжі місця відпочинку городян.
 
 
Що можете зробити саме Ви?
 
1. Проголосуйте за один із варіантів нашого опитування на сайті (в боковій панелі зліва). Також залишайте коментарі до цього повідомлення новин.
 
2. Незабаром у художників на площі Маяковського з'являться порожні бланки, куди можна буде поставити свій підпис «ПРОТИ» перейменування «площі Маяковського» в «площу імені Героїв Чорнобиля». Ми подивимось результати голосування на сайті, і якщо громадська думка захоче іншого перейменування, цілком ймовірно, ми його ініціюємо. Тож, слідкуйте за новинами на нашому сайті, щоби дізнатися, коли ви зможете поставити свій підпис «ЗА» дійсно оптимістичну і життєствердну назву «площі Маяковського».
 
3. Діліться цією новиною зі всіма! Ми з'ясували, що ніхто нічого і ніколи не чув про дану ініціативу перейменування. Розішліть новину в соціальних мережах, якщо ви маєте стосунок до журналістики, розмістіть у себе на ресурсі нашу офіційну позицію, викладену нижче. Для нас є принциповим розголос цього питання, адже у людей може бути різна точка зору, проте головне - поінформованість цих людей.
 
4. Слідкуйте за новинами на нашому сайті, і, у випадку необхідності, приходьте на громадські слухання 1 листопада 2011 року о 15-00 в приміщенні Орджонікідзевської районної адміністрації міської ради (вул. Сєдова, 5) щоби висловити там Вашу особисту позицію.
 
 
Нижче ми наводимо повне викладення нашої офіційної позиції:
 
У зв’язку із проявленою ініціативою щодо перейменування площі Маяковського (або скверу між нею і вулицею Сорок років Радянської України) у площу імені Героїв Чорнобилю, Запорізьке міське об’єднання митців «Колорит» хоче висловити свої аргументи та позицію.
 
Наша організація є найбільшою громадською творчою організацією міста Запоріжжя, членами якої є понад 160 художників та народних майстрів. Щоденний Вернісаж на площі Маяковського та в сквері біля Фонтану Життя став невід’ємною частиною колориту міста та Орджонікідзевського району, місцем, привабливим для туристів та городян. Площа Маяковського є історичним місцем проведення запорізького Вернісажу, на якому наші художники і майстри збираються із 1994 року. На площі Маяковського біля Фонтану Життя, а також в сквері за ним, регулярно проводяться міські та обласні свята і розважальні заходи, такі як свято Масляної, свято народних майстрів «Запорізькі обереги», спортивні та дитячі заходи та інші. На площі Маяковського нашим об’єднанням проводяться екскурсії, що знайомлять людей з творчістю майстрів та художників, із відкритими майстер-класами. Тут збирається не лише наша громадська організація, але і багато інших мистецьких об’єднань для проведення своїх виставок, перформансів та інших заходів. Сюди під час своїх весіль приїздять молодята. Це місце включено до списку туристичних об’єктів міста і є окрасою всього Запоріжжя. Історично, площа Маяковського мала назву Театральної площі. Протягом півсторіччя, вона змінювала свій вигляд не один раз, але завжди залишалася світлим і життєрадісним місцем прогулянок, улюбленим багатьма поколіннями городян. Це все підтверджує той факт, що особливе культурне забарвлення площі Маяковського існувало завжди.
 
В 1990-х роках в сквері на площі Маяковського з’явився пам’ятний камінь, у надписі на якому стверджувалось, що на площі має бути встановлений пам’ятник на честь жертв Чорнобильської катастрофи. Як результат, у 2004 році в результаті реконструкції площі було зведено Фонтан Життя, саме на честь жертв Чорнобильської аварії. Скульптури навколо фонтану відтворюють історію України від давнини до Чорнобильської трагедії. Цей фонтан є і за назвою, і за архітектурним виконанням позитивним і яскравим життєствердним місцем Запоріжжя. Але пам’ятний камінь у сквері залишився, погіршуючи естетичний зовнішній вигляд площі та ставлячи під сумнів архітектурну цілісність реконструйованої площі.
 
З 2004 року за розпорядженням Запорізької міської ради, сквер між фонтаном та вулицею 40 років Радянської України, а також фронтальну частину площі Маяковського займають художники та майстри Запорізького міського об’єднання митців «Колорит». Відтоді, в народі цей сквер і площу називають Запорізьким Вернісажем художників, виставкою під відкритим небом, мистецьким місцем Запоріжжя, чим ми пишаємось. Ще у 2005 році ми розглядали можливість проявити ініціативу щодо перейменування площі Маяковського в «Мистецьку площу», проте, митці Запоріжжя вирішили, що історична назва «Площа Маяковського» краще за все відповідає культурному змісту цього місця. Поет Володимир Маяковський бував у Запоріжжі, напрямок поезії, винайдений ним, є актуальним і зараз, а «місто-сад», про яке він писав, будувалося в 30-х роках минулого сторіччя саме в Запоріжжі. Між тим, ми не висловлювали би заперечень щодо перейменування площі у «площу Театральну», «площу Життя» або «площу Мистецьку», якщо була би проявлена така ініціатива.
 
За роки нашої діяльності на реконструйованій площі Маяковського, ми плідно і без конфліктів співпрацювали з чорнобильськими організаціями. Ми неодноразово передавали цим організаціям картини з нашого благодійного фонду, проводили сумісні суботники. На кожну пам’ятну дату, яку відзначають чорнобильці, ми звільняємо площу, якщо вони висловлюють таке бажання. Проте дана ініціатива щодо перейменування площі Маяковського стала для нас повною несподіванкою. Не ставлячи до відома нашу громадську організацію і взагалі громадськість всього міста, організації чорнобильців провели по процедурі таке суперечливе рішення, довівши його до етапу громадських слухань, без жодного оголошення в пресі, без опитування громадської думки, без пересувних пунктів збору підписів, без широкого обговорення. Ми розглядаємо таку кулуарну ініціативу виключно як спробу змінити обличчя всього нашого міста, позбавити його культурної складової, доступної кожному городянину. Зараз ми стверджуємо, що при прийнятті цього рішення мистецький фон площі Маяковського почне згасати, адже аргумент, що знаходження Запорізького Вернісажу на Чорнобильській площі – «це кощунство», є очевидним.
 
Тож, Запорізьке міське об’єднання митців «Колорит» висловлює категоричне заперечення щодо перейменування площі Маяковського, скверу за нею або будь-якої іншої її частини на назву з будь-яким негативним забарвленням. Не зменшуючи ролі героїв Чорнобиля у ліквідації катастрофи 1986 року, віддаючи їм пошану і висловлюючи нашу глибоку і щиру вдячність, ми вважаємо, що Фонтан Життя є гідним уже зведеним пам’ятником героям. До того ж, в Ленінському районі Запоріжжі існує сквер, названий на честь героїв-чорнобильців. Проявлена нині ініціатива щодо перейменування історичного місця Запоріжжя викликає наше глибоке занепокоєння і обурення, і Запорізьке міське об’єднання митців «Колорит» буде здійснювати всі заходи, спрямовані на недопущення прийняття цього рішення або його подальше скасування.
 
Ми сподіваємося на Ваше розуміння в даному питанні.
 
 
Категорія: Переименование площади Маяковского | Переглядів: 1606 | | Теги: Чорнобиль, Вернісаж, перейменування, площа Маяковського
Всього коментарів: 0
avatar
Твіттер-стрічка
Фото місяця
Друзі Запорізького Колорита
Дивіться докладніше про наших друзів тут
vkurse.zp.ua

Громадська Організація «Асамблея діячів культури Запоріжжя»

Всеукраїнська федерація «Спас»

ГО «Я люблю Запоріжжя»

Етномузичний клуб «БарабанЗА»

ГО «Центр Мистецтв «АРТ-Простір»
Вуличний університет лицарів культури («ВУЛИК»)
Фестиваль «Запорізька Книжкова Толока»


Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтва


Ретро Запорожье

Наша кнопка
Якщо у вас є ресурс про мистецтво, громадську діяльність, Запоріжжя або ми просто вам сподобались - розмістіть на своїй сторінці одну з наших кнопок.

Запорізький КолоритДивитися інші наші кнопки
Кнопки рейтингівЗапорожье. Городской портал.


Панель користувача
Сьогодні Вівторок,
23.10.2018

Ви увійшли як Гість Гість
(група "Гості")Вхід | Реєстрація
Запорожский Колорит - сайт об организации художников и мастеров Запорожья, о благотворительной и общественной деятельности мастеров и художников, их участии в жизни и в культуре Запорожья, о выставках, мастер-классах, занятиях с детьми с любовью к Запорожью и к Украине.
Сайт не ставит целью увеличить прибыль либо какие-угодно другие коммерческие интересы Объединения или его членов. Цель сайта - информация, а также обратная связь мастеров, художников и их зрителей - равно как и сама общественная организация "Запорожский Колорит"

Громадська організація "Запорізький Колорит" © 2013-2018. Всі права захищено.
Використання будь-яких матеріалів можливо тільки за умови посилання на www.kolorit.zp.ua

Хостинг від uCoz